logo Krismar Kielce pokrycia dachowe świętokrzyskie

DACHÓWKA PŁASKA

Trwała i nowoczesna powierzchnia dachu

Wybierając pokrycie dachu, musimy zdecydować jaki rodzaj dachówki będzie odpowiedni dla naszej inwestycji. Można wybrać  dachówkę płaską lub falistą. Dachówka płaska cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem. Materiał ten jest stosowany przede wszystkim w domach o nowoczesnej architekturze. Najmodniejsze są wielkoformatowe dachówki płaskie w kolorze czarnym lub grafitowym. Płaskie pokrycie dachowe to połączenie prostego stylu z elegancją i trwałością. 

dachówka płaska Krismar Kielce

Rodzaje dachówek płaskich

Dachówki płaskie występują w rozmiarach około 29 x 44 cm oraz 30 x 45 cm). Mają prostokątny kształt oraz idealnie płaską powierzchnię. Na rynku materiałów dekarskich występują dwa podstawowe rodzaje dachówek płaskich – ceramiczne i cementowe. Płaskie dachówki ceramiczne – powstają w wyniku wypalania gliny w wysokiej temperaturze. Ten rodzaj dachówki jest niepalny i wysoce odporny na działanie temperatury, czynników atmosferycznych i stanowi dobrą barierę dla hałasu. Dachówki cementowe płaskie produkowane z piasku kwarcytowego z cementem a ich utwardzanie odbywa sie w niskiej temperaturze. Mają podobne parametry techniczne jak dachówki ceramiczne ale są lżejsze i tańsze. 

Zalety dachówek płaskich

Niewątpliwą zaletą dachówki płaskiej jest jej nowoczesny i stonowany wygląd. Można ją wykorzystać do pokryć dachowych zarówno na nowoczesnych budynkach jak i tradycyjnych. Dachówki płaskie występują w różnych kolorach i rozmiarach oraz charakteryzują się duża trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki dachówce płaskiej możemy stworzyć niepowtarzalne pokrycie dachowe o nowoczesnym i stylowym wyglądzie. 

Dachówka płaska na jaki dach?

Płaskie dachówki sprawdzają się na dachach o skomplikowanych i nieregularnych kształtach jak i prostych konstrukcji o różnym nachyleniu od 10 stopni do prawie 90 stopni. Jednak taka dachówka najlepiej nadaje się na duże połacie dachów dwuspadowych i czterospadowych. Płaskie dachówki są układane na dwa sposoby – tradycyjnie, czyli jedna na drugą lub z przesunięciem o połowę.  Dzięki dużym wymiarom i funkcjonalnym zakładkom montaż dachu przebiega sprawienie i szybko. 

UDOSTĘPNIJ