logo Krismar Kielce pokrycia dachowe świętokrzyskie

WYBIERAMY RODZAJ POKRYCIA DACHOWEGO DLA DOMU

TRWAŁOŚĆ I ESTETYKA NA LATA

Wybór pokrycia dachowego dla każdego inwestora jest jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy lub remontu domu. Dach ma za zadanie uchronić nasz dobytek i zapewnić nam komfort życia oraz bezpieczeństwo zmagając się z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto powinien komponować się z całością budynku. Z  tego powodu inwestorzy muszą zmierzyć się z jedną z ważniejszych decyzji co do wyboru poszycia. Decyzję o rodzaju pokrycia nie ułatwia również różnorodność pokryć dachowych dostępnych na rynku tj.: gont bitumiczny, łupek, blachodachówka powlekana, dachówki ceramiczne oraz cementowe, panele na rąbek, papa, blachy szlachetne tytan cynk, miedź, aluminium.

Ważną rolę przy wyborze pokrycia odgrywać będzie oczekiwany kształt, który stanowić ma harmonijną część konstrukcji. Zazwyczaj w projekcie domu znajduje się już zaproponowany kształt pokrycia i inwestorzy przy nim pozostają, jednak wiele z nich budując swoje wymarzone cztery ściany szukać będzie nowoczesnych rozwiązań. Wybór jest ogromny. Od dachów płaskich po najróżniejsze kształty faliste. 

Kolejnym bardzo ważnym aspektem będzie wybór pokrycia dachu, który będzie odporny na  niekorzystne warunki atmosferyczne. Czym więc kierować się wybierając dach odporny na silne wiatry i burze?

Wytrzymałością zastosowanych materiałów i sposobu ich mocowania. Jeżeli myślimy nad wykonaniem dachu z dachówek ceramicznych lub cementowych, to możemy mieć pewność, że waga produktu to parametr, który w dużej mierze ochroni nasz dach przed poderwaniem oraz zapewni szczelność. Ciężar całego pokrycia sprawia, że jest to jedno z najodporniejszych wśród dostępnych na rynku rozwiązań.

Rozważając decyzję o blaszanym pokryciu musimy mieć na uwadze fakt, że blacha powlekana od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ jest trwała oraz łatwa w montażu. Za zastosowaniem tego rodzaju pokrycia przemawiać będą coraz to mocniejsze powłoki oraz wydłużone okresy gwarancyjne, które oferują nam producenci. Gama oferowana przez nich jest również bardzo szeroka, dlatego każdy na pewno znajdzie swój wymarzony kształt. 

Ile kosztuje pokrycie dachowe?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy dach, czy jest on prosty np. (dwuspadowy) czy skomplikowany (kopertowy). Im bardziej skomplikowany dach a w nim liczne kosze, lukarny czy załamania, tym koszty inwestycji będą większe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wartość inwestycji będzie zastosowanie oryginalnych podzespołów niezbędnych do wykonania dachu tj. membrany, okna dachowe, taśmy i wiele innych, które również mają za zadanie wyróżniać się wysoką trwałością i stanowić spójność z zastosowanym pokryciem.

Kto pomoże w wyborze?

Szukając idealnego poszycia warto zapoznać się z jego właściwościami i parametrami technicznymi.

Chętnie pomogą i dobrze doradzą Państwu nasi przedstawiciele handlowi, którzy sprawią, że wybór przed którym przyjdzie Państwu stanąć będzie miłym doświadczeniem i strzałem w dziesiątkę a efekt końcowy będzie tym wymarzonym.

Z pasją do każdego dachu

Zespół Krismar

Zapraszamy do współpracy!

UDOSTĘPNIJ