logo Krismar Kielce pokrycia dachowe świętokrzyskie

Dotacje na wymianę dachu z eternitu 2022 Kielce świętokrzyskie

W październiku 2022 rusza nabór wniosków w ARiMR o dotację na wymianę dachu z eternitu zawierającego azbest w budynkach rolniczych.

Krismar jako Lider Pokryć Dachowych w regionie oferuje pomoc w wypełnianiu wniosków oraz nieodpłatny kosztorys inwestycji. Poniżej zamieszczamy więcej informacji o warunkach programu dofinansowania ARiMR.

Kiedy i gdzie składać wniosek o dotację na wymianę dachu z eternitu

Czasu na złożenie wniosku o dotację nie ma dużo, gdyż nabór będzie trwał od 17 października do 15 listopada 2022 roku. Zarówno analizą wniosków jak i wypłatą środków będzie się zajmować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kto może wnioskować o dotację na wymianę dachu z eternitu?

O dotację mogą ubiegać sie rolnicy, właściciele lub współwłaściciele modernizowanego budynku , którzy są ubezpieczeni w KRUS. Warunkiem jest przyznana dopłata bezpośrednia w roku poprzedzającym złożenie wniosku. Dodatkowo dotację można wykorzystać na budynki służące do produkcji rolniczej.

Wysokość dofinasowania do wymiany dachu

Dofinansowanie na wymianę dachu z eternitu wyniesie maksymalnie 20 000 zł na jednego beneficjenta. Dotacja obejmuje powierzchnie dachowe do 500m2. Warunkiem otrzymania takiej dotacji jest wymiana całego pokrycia dachowego.

We wniosku o dotację na wymianę dachu z eternitu możemy zawrzeć prośbę o zaliczkę, ale nie może ona przekroczyć 50% kwoty przyznanego wsparcia.

udostępnij

Pozostałe artykuły